Прозорість та відкритість діяльності закладу
Розклад дзвінків
Зараз
16:56:57
Травень, 20
Понеділок
2024
2940647 / 3653
Соціально-психологічна служба
Новини

4 травня 2023 року – Міжнародний день протидії булінгу (цькування)

Свобода від насильства – одна з основних прав людини. Утім від різних форм насильства страждають дівчата та хлопці, жінки та чоловіки, але особливою категорією є діти.

Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Дитині важко впоратись з цією проблемою самотужки і допомога та підтримка батьків дуже важлива. Це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному та ін.,насиллю, а також із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психологічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Які є основі ознаки булінгу(цькування)?
Типовими ознаками булінгу (цькування) є:
· систематичність (повторюваність) діяння;
· наявність сторін – кривдник(-ця) (булер), потерпілий(-а) (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
· дії або бездіяльність кривдника(-ці), наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого(-ої) інтересам кривдника(-ці), та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого(-ої).
Варто пам’ятати, що булінг (цькування) відрізняється від сварки або конфлікту кількома типовими ознаками:
• по-перше, це систематичність (повторюваність) діяння – вчинення різних форм насильства (фізичного, економічного, психологічного, сексуального, також і за допомогою засобів електронної комунікації) двічі і більше разів стосовно однієї і тієї ж особи;
• по-друге, булінг (цькування) майже завжди має злий намір, коли метою дій кривдника(-ці) є умисне заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страху, тривоги, бажання підпорядковувати потерпілого(-у) своїм інтересам та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого(-ої);
• по-третє, для булінгу (цькування) характерний дисбаланс сил – владний дисбаланс між кривдником(-цею) і потерпілим(-ою) (асиметричні відносини), різниця у фізичному розвитку, рівні соціально-психологічної адаптованості, соціальному статусі, стані здоров’я (наявність інвалідності чи особливих освітніх потреб), ментальному розвитку тощо;
• по-четверте, відсутність розкаяння у кривдника(-ці).
Чи є якась відповідальність за вчинення булінгу?
9 січня 2019 року в Україні набув чинності закон №2657-VIII щодо протидії булінгу, який передбачає введення штрафів та притягнення винуватців до адміністративної відповідальності.

Куди можна звернутись за допомогою?
· до батьків
· до адміністрації школи
· до класного керівника
· до практичного психолога школи
· за консультацією на Національну дитячу гарячу лінію: 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225(зі стаціонарних телефонів).

Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

Бережіть себе, і пам'ятайте - вас є кому захистити!

#стопбулінг #нінасильству #міжнароднийденьпротидіїбулінгу

Подробнее