Прозорість та відкритість діяльності закладу
Розклад дзвінків
Зараз
20:00:54
Вересень, 26
Вівторок
2023
2335752 / 220
Соціально-психологічна служба
Психолог дітям

Як заспокоїтись і контролювати стрес?
Надзвичайні ситуації змушують людей перебувати у постійному напружені. Стрес з одного боку допомагає адаптуватися до екстрених умов, але інколи навпаки він виснажує та заважає діяти розсудливо.
Тіло людини – це розумна саморегульована система, яка може підтримувати більш-менш стабільний стан під натиском зовнішніх подразників. Коли ми відчуваєм виклик і загрозу, нервова система реагує викидом гормонів, які готують до екстрених дій.
Існує «хороший» стрес, який мобілізує організм вийти з небезпечної ситуації, та «поганий» тривалий стрес, який виснажує організм.

Щоб контролювати рівень «поганого стресу», можна скористатися такими методиками:
«Таємний таппінг»
Робочою областю для цієї вправи є останні фаланги пальців на правій та лівій руках.
По черзі натискайте на подушечки кожного пальця, поки не відчуєте, що заспокоїлися.
Натискаючи великим пальцем на фаланги, ми стимулюємо нервові закінчення.
Ці імпульси пригнічують активність тривожності.

«Метелик»
Схрестіть долоні, зачепившись великими пальцями – це нагадуватиме метелика.
Прикладіть долоні до грудей та по черзі легенько й ритмічно пристукуйте по ключиці.
Через внутрішні вібрації ви будете чути звуки, як гучне серцебиття – це заспокоюватиме вас.
Продовжуйте цю вправу, поки не відчуєте, що дихання вирівнялося.

«Протитривожне дихання»
Ця техніка – з групи дихальних вправ.
Для її виконання вам знадобиться будь-який квадратний чи прямокутний предмет, який ви бачите перед собою (двері, стіна, будинок тощо).
Супроводжуйте поглядом з першого кута до другого (на рахунок "1"), з другого до третього (на рахунок "2"), з третього до четвертого (на рахунок "3"), з четвертого назад до першого (на рахунок "4") – і так по колу.
На рахунок "1" почніть вдих, продовжуйте вдихати повітря через ніс до рахунку "4".
Потім знову на рахунок "1" почніть видихати до "4".
За рахунок штучного уповільнення вашого дихання мозок зрозуміє, що ви у безпеці і зараз можна розслабитися.
Цю вправу варто робити під час сильної тривоги.
При помірній тривозі її варто робити 2-3 рази на день – протитривожний захист виникає завдяки накопичувальному ефекту.

«Безпечне місце»
Заплющіть очі та детально уявіть собі безпечне місце, де вам буде комфортно і затишно.
Спробуйте почути звуки, які лунають звідти, запахи тощо.
Ця вправа на уяву дозволяє відволіктися від того, що відбувається зараз.
Однак її можна виконувати тільки тоді, коли ви перебуваєте у відносній безпеці, адже вам необхідно буде заплющити очі та максимально відволіктися від усього, що відбувається навколо вас.
Тому завчасно переконайтеся, що поруч є людина, якій ви можете довіряти.

«Сканування тіла»
Зосередьтеся на кожній клітинці свого тіла, починаючи від маківки і до п’ят.
Заплющіть очі, завчасно переконавшись у власній безпеці.
Спробуйте відчути своє чоло, очі, ніс, губи, підборіддя, шию.
Відчуйте свої плечі та сильні руки, спостерігайте за тим, як ваші легені самостійно дихають і ваша грудна клітка піднімається та опускається.
Продовжуйте так до самого низу.
Ця техніка спрямована на розвиток стійкої та гнучкої уваги.
Ви навчитеся спрямовувати увагу на те, що відбувається у цей момент в тілі, органах чуттів та в думках.
Усі ці техніки можуть допомогти вам зменшити стрес у конкретний момент.
Однак, якщо ви відчуваєте, що не можете самостійно подолати хвилю страху, поговоріть про це із близькими або зверніться психолога.

Подробнее
ПІДГОТОВКА ДО УЧАСТІ В ЗНО. ПОРАДИ ДЛЯ УСПІШНОГО ПРОХОДЖЕННЯ ЗНО

Зовнішнє незалежне тестування вимагає від абітурієнта вміння планувати самостійну роботу. Тому в процесі самостійної підготовки до ЗНО краще всю інформацію, яку необхідно засвоїти, поділити на частини і визначити їх пріоритетність. В першу чергу варто вивчати найскладніші розділи, щоб вистачило часу на їх повторення. Працювати необхідно в сприятливій для навчання обстановці до тих пір, поки відчуваєте, що засвоюєте матеріал. Як тільки рівень сприйняття інформації знизився, варто відволіктися від підготовки до ЗНО на 20 хвилин.

Під час самостійної підготовки до ЗНО краще виконувати побільше різних тестових завдань. Їх можна знайти на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти і ВНЗ України, на спеціалізованих web-порталах. Виконуючи тестові завдання, контролюйте, скільки часу у вас займає пошук відповідей.

Хвилювання – це природно, часто воно допомагає швидко налаштуватися на продуктивну роботу.

Щоб менше нервувати під час зовнішнього тестування, краще з’явитися до пункту тестування на 20 хвилин раніше. Їх вистачить для того, щоб налаштуватися на тести, підготуватися психологічно. Якщо є можливість, то краще прийти на тестування пішки.

Впевненість, спокій, вміння слухати інструктора, знання та інтуїція – це запорука вашого успіху при складанні ЗНО.
Не варто ставити перед собою надзвичайно складні завдання, адже чим менше часу залишається до тестування, тим важче їх виконати. Краще сформулювати основну задачу, потім розбити її на невеликі частини, які дійсно можна вирішити у визначений проміжок часу. Це допоможе зменшити хвилювання, викликане майбутнім зовнішнім тестуванням, а сам шлях до успішного складання тестів ЗНО буде не таким тернистим.

Якщо важко відразу сконцентруватися на вивченні предмета, то варто почати з повторення матеріалу або з вивчення легшої теми. Як тільки праця стане більш продуктивною, можна переходити до більш складних розділів. Такий підхід не дозволить зневіритися у власних силах.
Зовнішнє незалежне тестування – це важлива подія в житті кожного абітурієнта, тому в переддень тестування варто приділити собі та своєму відпочинку максимум часу.

Зовнішнє незалежне тестування вимагає багато уваги. Тому напередодні ЗНО не варто себе перевантажувати, постійно тренуючись в складанні тестів, знову й знову вивчаючи власні нотатки або підручники.

Навпаки, НЕОБХІДНО:
• виспатися, щоб встати в доброму гуморі, бадьорим, готовим до великих звершень;
• підготуватися психологічно, налаштуватися лише на позитив. Для цього можна роздрукувати власний сертифікат, у якому варто проставити по вибраним для тестування предметам максимальну кількість балів. Буде добре, якщо такий сертифікат буде постійно перед очима;
• закохатися у вибраний для ЗНО предмет, відчути, що він вартий захоплення, інтересу. У своє захоплення слід дійсно повірити;
• пам’ятати, що думки матеріалізуються, тому не слід сумніватися у своїх знаннях. Краще думати про можливості, які відкриваються після складання ЗНО: про нових друзів, про омріяну професію, про переваги студентського життя;
• просто повторити вивчений матеріал, щоб впевнено почуватися на зовнішньому тестуванні. Для цього краще виділити той час, коли працюється найкраще;
• за декілька днів до тестування можна «сісти» на спеціальну «розумову» дієту. До звичайного раціону можна додати мюслі, банани, родзинки, горіхи і шоколад;
• провести вільний час на свіжому повітрі.

Задовго до ЗНО необхідно:
1. Підготуй місце для занять. Забери зі столі усі зайві предмети, зручно розклади свої зошити, підручники, ручки тощо;
2. Склади план своєї роботи. Перед тим визнач - Хто ти є ? - сова чи жайворонок. Склади план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ти робиш і не говорити усім оточуючим: « Я займаюся чи готуюсь» , а « Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал»;
3. Починай із найважчого, але посильного. Легше і приємніше залишай на після обіду.
4. Змінюй заняття із відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної переви збільшуйте на 5 хв. Не забувай у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час.
5. Тренуйся щоденно робити тести. Роби це із секундоміром.
6. Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчися робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядай.
7. Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв., після того, як ви вивчали новий матеріал, а згодом через добу. Кожне наступне повторення повинно бути коротшим попереднього.
8. Займайся самопереконанням. При всій своїй простоті, це є дуже дієва зброя. Повторюй про себе: «Я знаю багато, я спокійний, я впевнений, я розумний і т.д.», «Я напишу добре тестування».

День перед здачею ЗНО
Вже після обіду важливо припинити готуватися, здійснити прогулянку на свіжому повітрі, прийняти душ, підготувати одяг, документи, інші необхідні речі.
Подробнее
Буллінг – це агресивна поведінка, яка спрямована приниження почуттів, висловлювання негативних емоцій і принизливих оцінок щодо іншої людини.

Ознаки буллінга:
1. Емоційне приниження;
2. Продовження емоційно образливої і принизливої поведінки впродовж тривалого часу.
3. Непривітна та недовірлива поведінка.
4. Втручання у приватне життя людини.
5. Якщо агресор має намір завдати шкоду іншій людині або дозволяє чи сприяє, щоб ця людина пережила травмуючи події.

Цілі впровадження антибуллінгових заходів:
1. Попередити або зупинити шкідливу поведінку, яка спрямована на заподіяння шкоди іншим.
2. Реагувати на випадки буллінгу розумно.
3. Захищати учнів, які стають жертвами буллінгу, допомагати їм у подоланні негативних наслідків буллінгу.
4. Застосувати дисциплінарні покарання до учнів, які ініціюють буллінг.
Подробнее