Прозорість та відкритість діяльності закладу
Расписание звонков
Сейчас
19:21:59
19 Сентября
Суббота
2020
Хитов: 937897 / 1128
Соціально-психологічна служба
Психолог батькам
ЯК ПІДТРИМАТИ СВОЮ ДИТИНУ?

( психологічні поради батькам)


Шановні батьки, психологічна підтримка - це один з найважливіших чинників, що визначають успішність Вашої дитини під час здачі ЗНО. Досить часто ми створюємо ситуацію залежності у вашої дитини, на кшталт, - «якщо ти …, то…», нав’язуємо нереальні стандарти, суперництво із ровесниками, - «подивись, як інші стараються…» тощо.

Водночас справжня підтримка повинна ґрунтуватися на підкресленні здібностей, та позитивних сторін дитини. Підтримувати свою дитину - значить вірити в неї. Підтримка заснована на вірі в природжену здатність особи долати життєві труднощі при підтримці тих, кого вона вважає значущими для себе. Дорослі мають нагоду продемонструвати дитині своє задоволення від її досягнень або зусиль.

Інший шлях - навчити підлітка справлятися з різними завданнями, створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити!».

Щоб продемонструвати свою віру в дитину, батьки повинні мати мужність і бажання зробити наступне:

• забути про минулі невдачі своєї дитини;
• допомогти дитині знайти впевненість у тому, що він/вона справляться із тим чи іншим завданням;
• пам'ятати про минулі успіхи і повертатися до них, а не до помилок.

Існують слова, які особливо підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре» тощо. Підтримувати можна також за допомогою дотиків, сумісних дій, тощо.
Пам'ятайте, основні правила психологічної підтримки, які є особливо важливими в період підготовки до іспиту:

• приділіть дитині увагу (цікавтеся її настроєм, станом здоров'я, проявляйте турботу про її потреби).
• забезпечте Вашій дитині місце для роботи, прослідкуйте, щоб ніхто із домашніх їй не заважав.
• контролюйте режим підготовки випускника, не допускайте перевантажень, пояснюйте, що обов’язково необхідно робити перерви, змінювати види занять.
• ранкова зарядка, спорт, прогулянки, не повинні бути виключеними із щоденного графіка під час підготовки до здачі тестів.
• зверніть увагу на харчування дитини та сон. Подбайте, щоб вдома була поживна і різноманітна їжа, що забезпечить збалансований комплекс вітамінів. Пам’ятайте, що такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага тощо стимулюють роботу головного мозку. При цьому не зловживайте солодощами і борошняним виробами.
• залиште для дитини на період іспитів мінімальний перелік домашніх обов'язків, давайте їй зрозуміти, що оберігаєте її.
• допоможіть дитині розподілити час підготовки відповідно до певних тем. Дуже важливо для дитини навчитися робити певні схематичні нотатки, візуально впорядковувати матеріал. Основні формули, положення можна виписати на листочки і повісити у різних куточках вашого дому.
• придбайте різноманітні тренінгові матеріали по тестуванню ( Збірники тестів.). Велике значення має щоденне тренування дитини практично працювати із тестами.
• вчіть дитину правильно орієнтуватися у часі і розподіляти свій час.
• виражайте готовність допомогти і допомагайте в різних питаннях підготовки.
• розказуйте про свій досвід здачі іспитів, де це доречно. Розкажіть, що ви відчували перед іспитами. Водночас, не видавайте свого хвилювання перед днем здачі тестів і не переносьте тим самим своє хвилювання на дитину.
• прагніть виражати упевненість в силах, не лякайте провалом. Не переживайте за кількість балів, які дитина отримає після тестування. Дитина повинна знати, що кількість балів не завжди остаточний і кінцевий вимір її можливостей.
• дайте дитині напередодні тестування можливість повноцінно відпочити і добре виспатися. І пам'ятаєте, найголовніше понизити напругу і тривожність дитини і забезпечити відповідні умови для занять.
Подробнее
Рекомендації батькам по адаптації першокласника до школи

Адаптація дитини до школи - досить тривалий процес, пов'язаний зі значним напруженням усіх систем організму. Потрібно деякий час для того, щоб малюк освоївся в школі по-справжньому. Організм дитини пристосовується до змін, нових чинників, мобілізуючи систему адаптаційних реакцій. Спостереження показують, що відносно стійке пристосування до школи відбувається на 5-6-му тижні навчання.

Основними показниками сприятливої ​​психологічної адаптації дитини є:
- формування адекватної поведінки,
- встановлення контактів з учнями та вчителем,
- оволодіння практичними навичками навчальної діяльності.

Спільні зусилля вчителів, батьків, лікарів і шкільного психолога здатні знизити ризик виникнення у дитини шкільної дезадаптації та труднощів у навчанні.

Ось деякі рекомендації батькам, щодо адаптації першокласника:

1. Підтримуйте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне ставлення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.

2. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.

3. Ваша дитина прийшла в школу, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у неї може щось не відразу виходити, це природньо. Пам’ятайте, що дитина має право на помилку.

4. Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням. Особливо слідкуйте за якістю раціонна дитини та сну дитини.

5. Не пропускайте труднощі, можливі у дитини на початковому етапі оволодіння навчальними навичками. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання. Це також стосується розвитку пам’яті, мислення, уяви та уваги.

6. Підтримайте першокласника в його бажанні досягти успіху. У кожній роботі обов'язково знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам'ятайте, що похвала і емоційна підтримка ( "Молодець!", "Ти так добре впорався!") здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення дитини. І якщо ви хочете, щоб з неї виросла спокійна та впевнена у собі людина, обов'язково хваліть свою дитину. Підтримуйте та не сваріть за помилки. Все це дрібниці в порівнянні з тим, що від нескінченних докорів і покарань ваша дитина втратить віру в себе.

7. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його учбових справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.

8. Зі вступом до школи в житті вашої дитини з'явилася людина більш авторитетний, ніж ви - це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.

9. Пам'ятайте, що дитина може концентрувати увагу не більше 10-15 хвилин. Тому, коли ви будете займатись з дитиною, допомагати у навчанні, через кожні 10-15 хвилин необхідно перериватися й обов'язково давати малюкові фізичну розрядку. Можете просто попросити його пострибати на місці 10 разів, побігати або потанцювати під музику кілька хвилин.

Загальна тривалість занять не повинна перевищувати однієї години.

12. Комп'ютер, телевізор і будь-які заняття, що вимагають великої зорової навантаження, повинні тривати не більше години на день - так вважають лікарі-офтальмологи і невропатологи в усіх країнах світу.


Подробнее